#День_української_писемності_та_мови_2023_нова_дата_і_історія_свята

#Радіодиктант_національної_єдності_2023

27 жовтня 2023 року учні та вчителі Білокриницького ОЗЗСО І-ІІІ ступенів та філії Новопавлівський ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. Горєлікова М.Є. провели заходи з нагоди Дня української писемності та мови: онлайн-уроки, вікторини, конкурси та філологічні посиденьки, серед учнів 8-11 класів, “Із чорнобривців сплетена душа моєї мови”, а також долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 2023 “Дороги України”.
Адже УКРАЇНСЬКА мова — одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.
Мова є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожної нації. Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.
Мова — це генератор і найвища форма патріотизму, Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій, творець культури. Вона репрезентує народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.

І цитуючи Лесю Українку: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію», тому що територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, то вмирає і нація. Недаремно кажуть, що мова — ключ до Вічності, пароль до дверей Всесвіту.

#Говорімо_українською!

#Зберігаймо_свій_власний_код!

Залишити коментар

Людям із порушенням зору