Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Цього року Україна втретє відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Рашисти путіна на підконтрольних їм територіях чинять справжній геноцид – вбивають і знищують мирне населення України.

🇺🇦Ми пам’ятаємо кожного, хто віддає своє життя за свободу та незалежність, ми пишаємося нашими захисниками, які оберігають кожного з нас!

🇺🇦 Україна – вільна країна, яка зараз веде боротьбу за майбутнє свого народу!

🇺🇦 Перемога за нами!

🇺🇦 Пам’ятаємо – Перемагаємо!

🇺🇦 Слава Україні! Героям слава!

Залишити коментар

Людям із порушенням зору